• ΒΕΡΟΙΑ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 727 φορές

Τον Διαγόρα υποδέχεται η ΒΕΡΟΙΑ στην πρεμιέρα της Football League - Όλο το πρόγραμμα

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης 4/9 η κλήρωση του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος της Football League για τη νέα αγωνιστικη σεζόν 2019-2020.

Η ΒΕΡΟΙΑ θα αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα τον Διαγόρα Ρόδου στο δημοτικό στάδιο της πρωτεύουσας της Ημαθίας, ενώ τη δεύτερη αγωνιστική δίνει δύσκολο ματς στο Βόλο εναντίον του τοπικού Ολυμπιακού.

Πριν από τη διαδικασία της κλήρωσης υπήρξε Δ.Σ. και αποφασίστηκε να ξεκινήσει η Football League στις 29 Σεπτεμβρίου, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 29 Μαρτίου. Στην κλήρωση έδωσε το «παρών» και ο Υφυπουργός Αθλητισμού, Λευτέρης Αυγενάκης, ενώ από πλευράς ΒΕΡΟΙΑΣ παραβρέθηκαν οι μεγαλομέτοχοι Γιώργος και Χρήστος Μπίκας.

Να σημειωθεί ότι ο κληρωτίδα είχε ... κέφια, και στο ξεκίνημα έβγαλε ντερμπι ανάμεσα στο Αιγαλεω και την Καλαμάτα. Το ντερμπι της Μαγνησίας, μεταξύ Νίκης Βόλου και Ολυμπιακού Βόλου, θα διεξαχθεί την 8η αγωνιστική.

Το αναλυτικό πρόγραμμα:

1η αγωνιστική (29/9)
Αιγάλεω – Καλαμάτα
Καβάλα – Τρίγλια
Ιάλυσος – ΟΦ Ιεράπετρας
Ασπρόπυργος – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός
ΒΕΡΟΙΑ – Διαγόρας
Ιωνικός – Τρίκαλα

2η αγωνιστική (06/10)
Καβάλα – Αιγάλεω
Καλαμάτα – Ιάλυσος
Τρίγλια – Ασπρόπυργος
ΟΦ Ιεράπετρας – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – ΒΕΡΟΙΑ
Θεσπρωτός – Ιωνικός
Διαγόρας – Τρίκαλα

3η αγωνιστική (13/10)
Αιγάλεω – Ιάλυσος
Ασπρόπυργος – Καβάλα
Νίκη Βόλου – Καλαμάτα
ΒΕΡΟΙΑ – Τρίγλια
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου
Διαγόρας – Θεσπρωτός

4η αγωνιστική (20/10)
Ασπρόπυργος – Αιγάλεω
Ιάλυσος – Νίκη Βόλου
Καβάλα – ΒΕΡΟΙΑ
Καλαμάτα – Ιωνικός
Τρίγλια – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας
Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός

5η αγωνιστική (27/10)
Αιγάλεω – Νίκη Βόλου
ΒΕΡΟΙΑ – Ασπρόπυργος
Ιωνικός – Ιάλυσος
Τρίκαλα – Καβάλα
Διαγόρας – Καλαμάτα
Θεσπρωτός – Τρίγλια
Ολυμπιακός Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

6η αγωνιστική (03/11)
ΒΕΡΟΙΑ – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου – Ιωνικός
Ασπρόπυργος – Τρίκαλα
Ιάλυσος – Διαγόρας
Καβάλα – Θεσπρωτός
Καλαμάτα – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια – ΟΦ Ιεράπετρας

7η αγωνιστική (10/11)
Αιγάλεω – Ιωνικός
Τρίκαλα – ΒΕΡΟΙΑ
Διαγόρας – Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός – Ασπρόπυργος
Ολυμπιακός Βόλου – Ιάλυσος
ΟΦ Ιεράπετρας – Καβάλα
Τρίγλια – Καλαμάτα

8η αγωνιστική (17/11)
Τρίκαλα – Αιγάλεω
Ιωνικός – Διαγόρας
ΒΕΡΟΙΑ – Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Ασπρόπυργος – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιάλυσος – Τρίγλια
Καβάλα – Καλαμάτα

9η αγωνιστική (24/11)
Αιγάλεω – Διαγόρας
Θεσπρωτός – Τρίκαλα
Ολυμπιακός Βόλου – Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας – ΒΕΡΟΙΑ
Τρίγλια – Νίκη Βόλου
Καλαμάτα – Ασπρόπυργος
Ιάλυσος – Καβάλα

10η αγωνιστική (01/12)
Θεσπρωτός – Αιγάλεω
Διαγόρας – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός – Τρίγλια
ΒΕΡΟΙΑ – Καλαμάτα
Νίκη Βόλου – Καβάλα
Ασπρόπυργος – Ιάλυσος

11η αγωνιστική (08/12)
Αιγάλεω – Ολυμπιακός Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας – Θεσπρωτός
Τρίγλια – Διαγόρας
Καλαμάτα – Τρίκαλα
Καβάλα – Ιωνικός
Ιάλυσος – ΒΕΡΟΙΑ
Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος

12η αγωνιστική (15/12)
ΟΦ Ιεράπετρας – Αιγάλεω
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
Θεσπρωτός – Καλαμάτα
Διαγόρας – Καβάλα
Τρίκαλα – Ιάλυσος
Ιωνικός – Ασπρόπυργος
ΒΕΡΟΙΑ – Νίκη Βόλου

13η αγωνιστική (22/12)
Αιγάλεω – Τρίγλια
Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας
Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου
Ιάλυσος – Θεσπρωτός
Ασπρόπυργος – Διαγόρας
Νίκη Βόλου – Τρίκαλα
Ιωνικός – ΒΕΡΟΙΑ

14η αγωνιστική (05/01)
Καλαμάτα – Αιγάλεω
Τρίγλια – Καβάλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Ιάλυσος
Ολυμπιακός Βόλου – Ασπρόπυργος
Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου
Διαγόρας – ΒΕΡΟΙΑ
Τρίκαλα – Ιωνικός

15η αγωνιστική (12/01)
Αιγάλεω – Καβάλα
Ιάλυσος – Καλαμάτα
Ασπρόπυργος – Τρίγλια
Νίκη Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας
ΒΕΡΟΙΑ – Ολυμπιακός Βόλου
Ιωνικός – Θεσπρωτός
Τρίκαλα – Διαγόρας

16η αγωνιστική (19/01)
Ιάλυσος – Αιγάλεω
Καβάλα – Ασπρόπυργος
Καλαμάτα – Νίκη Βόλου
Τρίγλια – ΒΕΡΟΙΑ
ΟΦ Ιεράπετρας – Ιωνικός
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα
Θεσπρωτός – Διαγόρας

17η αγωνιστική (26/01)
Αιγάλεω – Ασπρόπυργος
Νίκη Βόλου – Ιάλυσος
ΒΕΡΟΙΑ – Καβάλα
Ιωνικός – Καλαμάτα
Τρίκαλα – Τρίγλια
Διαγόρας – ΟΦ Ιεράπετρας
Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου

18η αγωνιστική (02/02)
Νίκη Βόλου – Αιγάλεω
Ασπρόπυργος – ΒΕΡΟΙΑ
Ιάλυσος – Ιωνικός
Καβάλα – Τρίκαλα
Καλαμάτα – Διαγόρας
Τρίγλια – Θεσπρωτός
ΟΦ Ιεράπετρας – Ολυμπιακός Βόλου

19η αγωνιστική (09/02)
Αιγάλεω – ΒΕΡΟΙΑ
Ιωνικός – Νίκη Βόλου
Τρίκαλα – Ασπρόπυργος
Διαγόρας – Ιάλυσος
Θεσπρωτός – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου – Καλαμάτα
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίγλια

20η αγωνιστική (16/02)
Ιωνικός – Αιγάλεω
ΒΕΡΟΙΑ – Τρίκαλα
Νίκη Βόλου – Διαγόρας
Ασπρόπυργος – Θεσπρωτός
Ιάλυσος – Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα – ΟΦ Ιεράπετρας
Καλαμάτα – Τρίγλια

21η αγωνιστική (23/02)
Αιγάλεω – Τρίκαλα
Διαγόρας – Ιωνικός
Θεσπρωτός – ΒΕΡΟΙΑ
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας – Ασπρόπυργος
Τρίγλια – Ιάλυσος
Καλαμάτα – Καβάλα

22η αγωνιστική (01/03)
Διαγόρας – Αιγάλεω
Τρίκαλα – Θεσπρωτός
Ιωνικός – Ολυμπιακός Βόλου
ΒΕΡΟΙΑ – ΟΦ Ιεράπετρας
Νίκη Βόλου – Τρίγλια
Ασπρόπυργος – Καλαμάτα
Καβάλα – Ιάλυσος

23η αγωνιστική (08/03)
Αιγάλεω – Θεσπρωτός
Ολυμπιακός Βόλου – Διαγόρας
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα
Τρίγλια – Ιωνικός
Καλαμάτα – ΒΕΡΟΙΑ
Καβάλα – Νίκη Βόλου
Ιάλυσος – Ασπρόπυργος

24η αγωνιστική (15/03)
Ολυμπιακός Βόλου – Αιγάλεω
Θεσπρωτός – ΟΦ Ιεράπετρας
Διαγόρας – Τρίγλια
Τρίκαλα – Καλαμάτα
Ιωνικός – Καβάλα
ΒΕΡΟΙΑ – Ιάλυσος
Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου

25η αγωνιστική (22/03)
Αιγάλεω – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίγλια – Ολυμπιακός Βόλου
Καλαμάτα – Θεσπρωτός
Καβάλα – Διαγόρας
Ιάλυσος – Τρίκαλα
Ασπρόπυργος – Ιωνικός
Νίκη Βόλου – ΒΕΡΟΙΑ

26η αγωνιστική (29/03)
Τρίγλια – Αιγάλεω
ΟΦ Ιεράπετρας – Καλαμάτα
Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα
Θεσπρωτός – Ιάλυσος
Διαγόρας – Ασπρόπυργος
Τρίκαλα – Νίκη Βόλου
ΒΕΡΟΙΑ – Ιωνικός