• Διαβάστηκε 864 φορές

Ήττα των Νέων της ΒΕΡΟΙΑΣ στην Τρίγλια

Την ήττα με 1-0 γνώρισε σήμερα Σάββατο η ομάδα Νέων (Κ17) της «Βασίλισσας» στην Τρίγλια από την τοπική ομάδα, σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από καταρρακτώδη βροχή, που μετέτρεψε σε λίμνες τον αγωνιστικό χώρο.

Οι Βεροιώτες, οι οποίοι ξεκίνησαν τον αγώνα με πέντε παίκτες γεννημένους το 2005, την στιγμή που οι αντίπαλοί της παίζουν με δύο και τρία χρόνια μεγαλύτερους, δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι και γενικά στο πρώτο 45λεπτο ήταν κατώτεροι των δυνατοτήτων τους.

Αποτέλεσμα αυτών ήταν να πετύχουν το γκολ τους σε αυτό το διάστημα οι γηπεδούχοι, από αμυντικό λάθος των Βεροιωτών, οι οποίοι στην επανάληψη άλλαξαν πρόσωπο προς το καλύτερο, έχασαν ευκαιρίες για να γυρίσουν το ματς, όμως δεν μπόρεσαν να πετύχουν έστω και ένα τέρμα.

ΒΕΡΟΙΑ: Ιατρόπουλος, Χαβιαροπουλος, Βρανάς, Μελιοπουλος(45’Καρασαριδης), Αμπροικιδης (45’ Τεμιρτζογλου),Μαργαριτης(55’ Βασιλειαδης), Παπαιωαννου, Φωτοπουλος, Λαζεκιδης, Χατζηβασιλειαδης (72’ Τασο), Τσεας (79’ Τσιακίρης)