Κακή η ΒΕΡΟΙΑ έχασε 1-0 στην Κομοτηνή

Δεν μπόρεσε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα η «Βασίλισσα του βορρά» από την Κομοτηνή, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον τοπικό Πανθρακικό στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

Οι παίκτες του Τον Κάανεν, με εξαίρεση κάποια μικρά διαστήματα, πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση και μοιραία έφυγαν χωρίς βαθμό από το συγκεκριμένο παιχνίδι, προβληματίζοντας τους 100 και πλέον φιλάθλους που τους ακολούθησαν στην πρωτεύουσα του νομού Ροδόπης.

Αγωνιστικά, η ΒΕΡΟΙΑ είχε μια ελαφριά υπεροχή στο πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης και σε 2-3 περιπτώσεις θα μπορούσε να προηγηθεί στο σκορ, με καλύτερη ευκαιρία αυτή του Καλτσά στο 25’ όταν η σέντρα σουτ του έκανε πέρασε μόλις άουτ.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Κάσες έκανε την σέντρα από δεξιά, ο Ιγκόρ αφύλαχτος στην «καρδιά» της Βεροιώτικης άμυνας πετάχτηκε και με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αναστασόπουλου.

Στην επανάληψη οι Θρακιώτες ξεκίνησαν πιο δυνατά αλλά η «Βασίλισσα» ήταν αυτή που έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει. Ήταν το 53’ όταν ο Καλτσάς έβγαλε ωραία πάσα για τον Μρντάκοβιτς, ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Σέρεμετ όμως το σουτ που επιχείρησε εξουδετερώθηκε εντυπωσιακά από τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού!

Στο τελευταίο τριαντάλεπτο οι «κυανέρυθροι» προσπάθησαν να βγουν μπροστά για να ισοφαρίσουν, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να απειλήσουν ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα δυσκολότερα για τους Βεροιώτες όταν στο 87’ έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπάρμπα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Έως το τελικό σφύριγμα του διαιτητή δεν άλλαξε κάτι, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τους τρεις βαθμούς της νίκης σε ένα ματς που δεν ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Ρομέου (90΄Κατσικοκέρης), Μίκουλιτς, Ιγκόρ, Λαδάκης, Μπαϊκαρά, Κάσες (77΄Εμπόου), Τζάνης (67΄Ζεκίνια), Χρήστου.

ΒΕΡΟΙΑ: Αναστασόπουλος, Μπάρμπας, Καλτσάς, Ορέστες, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Μπεν, Τραπ (74’ Όστοϊτς), Μρντάκοβιτς, Ζεζίνιο (46’ Σιόντης), Μπαργκάν (84’ Παυλίδης).

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ, ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 23/09...

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS