Ήττα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Β. από τον Ολυμπιακό

Φίλιππος και Ολυμπιακός αναμετρήθηκαν στη Βέροια για τη 10η αγωνιστική της Handball Premier.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ και το πρώτο δεκάλεπτο τέλειωσε με ισοπαλία 4-4. Με κάποια σερί γκολ ο Ολυμπιακός ξέφυγε και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 9-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι χαμένες επιθέσεις του Φιλίππου βοήθησαν τους φιλοξενούμενους να πάρουν διαφορά.  Διαφορά που θα ήταν μεγαλύτερη, αν δεν υπήρχε στα δίχτυα ο Καλλιαρίδης που σε μια φανταστική εμφάνιση, άφησε τον Ολυμπιακό μέχρι και 7 λεπτά χωρίς γκολ.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Βέροιας ήταν ο Τριανταφυλλίδης με 5 γκολ ενώ για τον Ολυμπιακό ο Ρέινα με 7 γκολ. Πρώτη εμφάνιση μετά τον τραυματισμό του έκανε και ο Γρηγόρης Σανίκης.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-4, 4-6, 4-8, 7-9, 9-12 (ημχ) 10-17, 12-19, 13-20, 13-21, 14-22, 16-26

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι: 1/2-6/6

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Πιπελίδης): Τζιμπούλας 3, Ταραμονλής, Παντελίδης 1, Λιακόπουλος, Χαραλαμπίδης 1, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Τριανταφυλλίδης 5, Αποστολίδης 2, Μαυρόπουλος, Κουκουτσίδης, Δάσκαλος 1, Κορωνάς, Φιλόσογλου 1, Παπαδόπουλος 1, Τζωρτζίδης 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Κρητικός 2, Τζηράς 4, Καραμπουρνιώτης 2, Λέμος 2, Ρέινα 7, Ασβεστάς, Παπαδόπουλος, Κανδύλας, Σανίκης 1, Μπούμπαλο 2, Κόντης 1, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 1, Δεληχρήστος 2, Τσίλης 2.