«Σκληρό καρύδι» ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. αλλά...

Σθεναρή αντίσταση πρόβαλε στην Άρτα ο Φίλιππος αλλά δεν κατόρθωσε να φτάσει την προσπάθειά του μέχρι το τέλος.

Η Αναγέννηση είχε περισσότερες επιλογές στο τελευταίο μέρος του αγώνα και κέρδισε με 33-24.

Ο Φίλιππος, για 45 λεπτά αποδείχθηκε δυνατός αντίπαλος για την ομάδα της Άρτας. Μετά από ένα αμφίρροπο ημίχρονο όπου το σκορ ήταν 13-12 για τις γηπεδούχους και το πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης όπου οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, οι έμπειρες παίχτριες της Αναγέννησης ανέβασαν ταχύτητα και πήραν τελικά τη νίκη με σκορ 33-24.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-5, 6-6, 8-6, 11-8, 13-12 (ημχ) 15-14, 18-17, 22-19, 24-20, 29-23, 33-24

Διατητές: Τέμης – Γιάννου Δίλεπτα: 0-3 Πέναλτι: 3/5-0/1

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα, Καλοΐδη 3, Σκάρα 2, Νούλα 1, Mέγα, Μούρνου 11, Βράτσεβα 1, Σαϊντόβα 1, Κοτλούκη, Καναρα, Κώστα, Κουρελη, Τσαουσίδου 3, Μάστακα 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρόνη, Εμμανουηλίδου 5, Γιαννοπούλου, Ανθίτση 3, Καραχαρίτση 2, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Ζουμπουλίδου, Γεωργιάδου 3, Θεοδοσοπούλου Σ. 1, Νούσια 3, Λουρή 8.