Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον Π.Α.Ο.Κ. ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Την ήττα με σκορ 26-20 γνώρισε στο ΔΑΚ "Δ. Βικέλας" από τον Π.Α.Ο.Κ. η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής για την Handball Premier.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς τα ηνία της αναμέτρησης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με 3-8 στο δέκατο λεπτό προτού ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ μειώσει σε 7-9 και δώσει νέο ενδιαφέρον στο ματς. Ο δικέφαλος πάτησε όμως το γκάζι και έφτασε στο 10-14 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η εικόνα του ματς ήταν ίδια. Οι Βεροιώτες μείωσαν σε 17-19 αλλά δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο, αφού ο Π.Α.Ο.Κ. προηγήθηκε ξανά με 18-25 και καθάρισε ουσιαστικά το ματς, τέσσερα λεπτά πριν το τέλος.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΠΑΟΚ 20-26

Πεντάλεπτα: 1-3, 2-5, 3-8, 7-9, 9-11, 10-14 (ημ), 12-15, 14-16, 16-19, 17-22, 18-24, 20-26

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Πιπελίδης): Πόποβιτς, Τζίμπουλος, Παντελίδης 4, Χατζημασούρας, Λιακόπουλος, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Τριανταφυλλίδης Δ 1, Κωστακίδης 7, Αποστολίδης 3, Κουκουτσίδης 2, Δάσκαλος 2, Κορωνάς Θ., Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος 1, Τζωρτζίδης.

Π.Α.Ο.Κ. (Παπαβασίλης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 8, Καραγκιοζόπουλος, Τσεσμετζίδης 2, Κοκώνης 6, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Νικολαΐδης 3, Κωστακίδης 3, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 1, Ελόζιεβα, Κυπραίος 1, Δέλιας, Γιόσμου.

Διαιτητές: Λινάρδος, Νικολαΐδης, Πέναλτι: 3/4, 3/5, Δίλεπτες: 1/2