Με τον ΠΑΟΚ οι άνδρες του ΦΙΛΙΠΠΟΥ – Μετατέθηκε για τις 20/11 ο αγώνας της ΒΕΡΟΙΑΣ 2017

Συνεχίζονται κανονικά όλα τα πρωταθλήματα  χαντ μπολ ανδρών και γυναικών.

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ για την Handball Premier, το Σάββατο θα υποδεχθεί στο ΔΑΚ Δ. Βικέλας τον ΠΑΟΚ στις 6 μ.μ, ενώ στην Α2 των γυναικών, λόγω ευρωπαϊκών υποχρεώσεων της ΒΕΡΟΙΑΣ 2017, το παιχνίδι  της  με την Πυλαία που ήταν προγραμματισμένο για το Σάββατο,  μεταφέρθηκε για τις 20/11/2019.

Handball Premier

 (6η αγωνιστική)

Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

ΟΑΚΑ 17:00, ΑΣΕ Δούκα- Άρης Νίκαιας

(Βήτας -Σκλαβενίτης, Μίγκας)

ΔΑΚ Βικέλας 18:00, Φίλιππος Βέροιας –ΠΑΟΚ

(Λινάρδος -Νικολαϊδης, Ζέρβας)

ΔΑΚ Έδεσσας 18:00, Αερωπός ManDynamic- Διομήδης Άργους

(Δελόγλου -Θεοδοσίου, Μεϊμαρίδης)

ΔΓ Νίκαιας 18:00, Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή- ΑΕΣΧ Πυλαίας

(Τόλιος- Ψύλλος, Ανταλής)

Ιωνικού 20:30, Ιωνικός ΝΦ- ΑΕΚ

(Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Ανταλής)

Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Κραχτίδης 13:00 Δράμα Bianco Monte- Φαίακας Κέρκυρας (ΕΡΤSPORTS)

(Νάσκος -Χαρίτσος, Κατσίκης)

Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019

(7η αγωνιστική)

Σπίτι του Χάντμπολ 21:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας – Αερωπός ManDynamic

(Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)

Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2019

(7η αγωνιστική)

Νεάπολης 17:00, ΠΑΟΚ -Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή (ΕΡΤSPORTS)

(Τζαφερόπουλος -Μπέτμαν, Μεϊμαρίδης)

A1 Γυναικών

 (3η Αγωνιστική)

Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

ΔΑΚ Δ. Βικέλας  15:30, Βέροια 2017 -Μέγας Αλέξανδρος

(Τέμης- Πίτας, Σίσκου)

Πανοράματος 16:30, Πανόραμα HONDA – Αναγέννηση Άρτας Φέτα Ήπειρος

(Πατιός -Τσιάνας, Σαμαράς)

Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Προσοτσάνης Δ.Γ. 16:00 ΑΟ Προσοτσάνης -ΠΑΟΚ Mateco

(Νάσκος-Χαρίτσος, Κατσίκης)

Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2019

Νίκαιας 19:45, ΑΟΑΟΔΚ Vtech –ΟΦΝ Ιωνίας

(Λεφάκης- Καρυδάκης)

Α2 Ανδρών

 (4η Αγωνιστική)

Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

Αξιούπολης 18:00, Αλέξανδρος Αξιούπολης – Ελπίδες Αμυνταίου

(Χαρίτσος -Βαγγελτζίκης)

Βύρωνα 18:00, Αθηναϊκός- Ηλυσιακός

(Αβράμης -Χρόνης)

Σαλαμίνας 18:00, Σαλαμίνα H.C.- Νηρέας

(Τσάκωνας – Καρυδάκης)

Πανελληνίου 18:30, Πανελλήνιος- Πανιώνιος

(Φωτακίδης- Μπράμου)

ΧΑΝΘ, 20:00 ΧΑΝΘ –Αρχέλαος Κατερίνη

(Νάσκος- Γράψας)

Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Νέας Ιωνίας 16:30, Ο.Φ Ιωνίας- ΕΣΝ Βριλησσίων

(Τσάκωνας -Φωκίτης)

Αλεξανδρούπολης 18:00, Κύκλωπες- ΓΑΣ Κιλκίς

(Ουζούνης- Παρασκευούδης)

*Η Αναγέννηση Άρτας με έγγραφο της προς την ΟΧΕ παραιτείται από την συνέχεια του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών και του Κυπέλλου Ελλάδος, περιόδου 2019-2020.