• Διαβάστηκε 686 φορές

Μπάσκετ: Βαριά ήττα για τον ΦΙΛΙΠΠΟ στον Πειραιά

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ το απόγευμα του Σαββάτου (21/03) στον Πειραιά από τον Εθνικό με σκορ 76-52.

Οι "ερυθρόλευκοι" παρουσίασαν δύο διαφορετικά πρόσωπα. Στο πρώτο μέρος πάλεψαν στα ίσια το παιχνίδι και μάλιστα με τη λήξη του ημιχρόνου προηγήθηκαν στο σκορ με 33-32!

Μέχρι και το 25ο λεπτό η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα ήταν κοντά στο σκορ (44-38) αλλά στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πάτησαν "γκάζι", οι Βεροιώτες κατέρρευσαν και μοιραία έφτασαν στο τελικό 76-52.

Διαιτητές: Τζαφλέρης-Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης

Δεκάλεπτα: 20-14, 32-33, 53-42, 76-52

ΕΘΝΙΚΟΣ (Βλάχος): Παπαδιονυσίου, Μούκας 8 (2), Καρυπίδης 8 (1), Κουκάς 3 (1), Τζιάλλας 1, Τσιότρας 11, Ζούμπος 2, Γκιζόγιαννης 17, Μαχαίρας 11, Βαβάτσικος 7 (1), Αναγνωστόπουλος 2, Δεμερτζής 6 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Πεταλωτής 3 (1), Μάρτινς 2, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 3 (1), Δεληγιώργης 2, Πλιούκας 5 (1), Γκιουλέκας 15 (3), Κασαμπαλής 6, Αργύρης 2, Τριχόπουλος 6, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 8 (2).

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 23/03...