Α' ΕΠΣΗ: Πρωταθλήτρια χειμώνα η Αγία Μαρίνα, πρώτος βαθμός για Νάουσα
Μακροχώρι - Τρίκαλα 0-0

Ο Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα στην Α' κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας, μετά την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής, τελευταίας του πρώτου γύρου.

Η ομάδα της Αγίας Μαρίνας πέρασε με το εμφατικό 0-3 από την Αλεξάνδρεια, την ίδια ώρα που τα Τρίκαλα άφηναν βαθμούς στο Μακροχώρι, μένοντας στην λευκή ισοπαλία με την δυνατή τοπική ομάδα.

Από εκεί και πέρα, στη Μελίκη ο τοπικός Φίλιππος επιβλήθηκε με 2-1 του Κοπανού έπειτα από ένα αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ μια ανάσα από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα βρέθηκε η ομάδα της Νάουσας απέναντι στη Βέροια Β', όμως ισοφαρίστηκε (2-2) στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, παίρνοντας έστω και έτσι τον πρώτο της φετινό βαθμό.

Τέλος, στο ματς μεταξύ δύο νεοφώτιστων ομάδων, ο Άγιος Γεώργιος κέρδισε εύκολα με 6-2 τα Λευκάδια και πήρε βαθμολογική ανάσα, με τους φιλοξενούμενους πλέον να νοιώθουν... πιο καυτή την ανάσα της Νάουσας.