Β' ΕΠΣΗ: Βήμα τίτλου η Καψόχωρα, "αγκαλιά" με την 3η θέση ο Σταυρός

Βήμα τίτλου έκανε την Κυριακή η Καψόχωρα, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Β' ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιώργου Κίτσα, ο οποίος σημείωσε 4 τέρματα (!!!) κέρδισε με 7-2 την Αγία Βαρβάρα, ενώ την ίδια ώρα ο Σταυρός επικρατούσε με 3-0 του Διαβατού και «αγκάλιαζε» την τρίτη θέση.

Το ντέρμπι της Νάουσας ανάμεσα στον Αχιλλέα και τον Ολυμπιακό, λόγω των Αποκριάτικων εκδηλώσεων προγραμματίστηκε να γίνει την Τετάρτη 20/3.

Στα πλέι άουτ, ο 1ος όμιλος είχε ρεπό ενώ για τον 2ο όμιλο η ΑΕΠ κέρδισε με 1-0 την Ακαδημία Βέροιας και τα Λευκάδια με 4-0 την Ραχιά.

Βοηθοί: Παζαρτζικλής, Τσίτσης

ΣΤΑΥΡΟΣ:  Κούβαρος, Περτσούνης, Κοτζαχρήστος (90′ Σαρρηκυριακίδης), Τάνης, Τσίλης Δ.Κ., Κωνσταντάκος, Τσίλης Δ.Σ., Μελιόπουλος (90′ Μουταφίδης), Παπαδόπουλος (90′ Τσιούντας), Γαβριηλίδης (83′ Τσίλης Π.), Καλφούτζος (70′ Πατσιαβούρας)

ΔΙΑΒΑΤΟΣ:  Ματελόπουλος, Τσιφλίδης Ι., Μουρατίδης, Δαλήγγαρος, Πετράκος, Τσιφλίδης Μ., Ταγκαλίδης, Βοργιατζίδης (70′ Μπιλαδέρης), Λιλιόπουλος (46′ Κοτρίδης), Τσιολάκης (78′ Μανιόπουλος Γ.Κ.), Μανωλόπουλος

ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

Στο δεύτερο μέρος κρίθηκε η αναμέτρηση στον Σταυρό. Στο πρώτο μέρος, οι δυο ομάδες έμειναν στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι σημείωσαν δυο «κολλητά» γκολ και αυτό τους ώθησε στη νίκη.

ΚΑΨΟΧΩΡΑ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 7-2

Σκόρερ:  7′-14′-30′-37′ Κίτσας Γ., 9′ Μαρτσέλος Ε., 20′ Τόζογλου 6-0, 70’ Κονκέζος 6-1, 74′ Αναστασόπουλος 7-1, 80′ Κονκέζος 72

Διαιτητής: Ασβεστάρας

Βοηθοί: Ζαχαριάδης, Μουρατίδης

ΚΑΨΟΧΩΡΑ:  Γκατζούφας, Μουρατίδης (46′ Δρακούλης), Τόζογλου (46′ Μπουκλάς Α.), Στεργιούδης, Τζέπης Χ., Μαρτσέλος Ε., Όμπιντικ, Αναστασόπουλος (46′ Τοπαλίδης), Μαρτσέλος Η., Κίτσας Γ., Βασιλείου (46′ Ζωγράφου)

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ:  Λίβας, Κονκέζος, Πασβάνης, Τσιάτσης, Τσιλώνης Π., Τσιλώνης Ε., Δήμου, Σολάκογλου Ι., Αποστολίδης, Δολδούρης, Δαδόπουλος.

Άνετο ήταν το απόγευμα για την πρωτοπόρο Καψόχωρα. Σημείωσε τα πέντε από τα επτά τέρματά της στο πρώτο ημίωρο και έβαλε νωρίς τέλος στο ματς.

ΑΕΠ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΕΡΟΙΑΣ  1-0

Σκόρερ: 42′ Καφετζής

Διαιτητής: Γκαλαΐτσης

Βοηθοί: Λούρης, Τσιουγγαρής

ΑΕΠ: Σιουκιούρογλου, Κουκλιανιώτης, Τσιάρας, Χολέβας, Μωυσίδης, Παπαδόπουλος (86′ Γκίτσιος), Καφετζής (43′ Μιχαηλίδης), Βόλκος, Σαχπατζίδης, Κακούλης, Καραγιάννης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ:  Δημητρίου, Καρύδας, Λαζαρίδης, Τσανασίδης, Οργιανέλης (56′ Στεφανίδης), Ζώγος, Μάρκου, Νανόπουλος, Αλαμπορινός, Στραβέλας, Κοτρώνης (68′ Σταύρου)

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το Βεροιώτικο ντέρμπι. Η ΑΕΠ άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα και στο δεύτερο μέρος κράτησε το μηδέν πίσω και πήρε τους τρεις βαθμούς.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ - ΡΑΧΙΑ  4-0

Σκόρερ: 7′ Σκαρλάτος, 24′ Αμανατίδης Β., 79′ & 84′ Αμανατίδης Σ.

Διαιτητής: Ρηγόπουλος

Βοηθοί: Σαββίδης, Παυλίδης

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Μερκουράκης, Αμανατίδης Β., Δρενοβιάδης Θ. (89′ Γκότσης), Τσιμενίδης, Γκότσης, Χίσα, Μπαξεβάνης, Αμανατίδης Σ., Κωστογλούδης, Δερματόπουλος, Σκαρλάτος

ΡΑΧΙΑ:  Φλώρος, Κουτσαντάς, Παρμάκας, Γκάνιος, Τσιάμπας, Κανδυλίδης, Δάμτσης, Παναγιωτίδης, Πατάκης (59′ Σιδηρόπουλος), Τζιβάρτας, Μεντανίδης (69′ Λιολιόπουλος)

Σημειώνοντας δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο τα Λευκάδια πήραν μια άνετη νίκη. Οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις στο πρώτο 25λεπτο όταν και απέκτησαν προβάδισμα δυο τερμάτων. Από εκεί και μετά όλα έγιναν ευκολότερα γι αυτούς.