Ντίσιος: "Γι' αυτό το ποδόσφαιρο είναι ο βασιλιάς των σπορ"

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του άτυχου αγώνα με την Αριδαία, ο προπονητής της ΝΑΟΥΣΑΣ Βαγγέλης Ντίσιος τόνισε:

"Ήταν ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολύ έντονα συναισθήματα. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε το 1-2, ο αντίπαλος ισοφάρισε και στην τελευταία φάση πέτυχε το νικητήριο τέρμα. Πληρώσαμε την ολιγωρία μας και ίσως το ότι πιστέψαμε πως τελείωσε το παιχνίδι.

Μέσα σε 15 μέρες έχουμε δώσει πολλά παιχνίδια και είναι πολύ δύσκολο να καταφέρεις να συντηρήσεις την ομάδα. Στο πρώτο μέρος δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε και δεν δείξαμε το πρόσωπο που είχαμε σε προηγούμενα ματς. Στην επανάληψη τα παιδιά ανταποκρίθηκαν και ενώ κάναμε μια πολύ καλή εμφάνιση, δεν αποκομίσαμε τίποτα. Αυτά έχει το ποδόσφαιρο γι' αυτό είναι ο βασιλιάς των σπορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ένα πολύ καλό ματς και αποζημίωσε τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο. Θέλαμε να φύγουμε με ένα θετικό αποτέλεσμα σήμερα. Αυτό που κρατάμε είναι ότι με νίκη στο τελευταίο ματς, θα αγωνιζόμαστε του χρόνου στη Γ' Εθνική κατηγορία".