Ήττα 2-0 στο Παραλίμνιο Σερρών για την Αγ. Μαρίνα

Την ήττα με 2-0 γνώρισε στο Παραλίμνιο Σερρών ο Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας από τον τοπικό Απόλλωνα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα της Ημαθίας, με "υπηρεσιακό" προπονητή στον πάγκο του τον Χρήστο Παναγιωτίδη, πάλεψε το ματς στο πρώτο μέρος (0-0), όμως στην επανάληψη δέχθηκε ένα γρήγορο γκολ που... έκοψε τα πόδια των παικτών της, μη μπορώντας να αντιδράσει στη συνέχεια και δεχόμενη ένα ακόμη τέρμα.

Το σκορ άνοιξε στο 47' ο Κιουτσεκτσίδης, όταν με επέλαση μπήκε στην περιοχή του "Μέγα" και έπιασε το σουτ, στέλνοντας τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα!

Είκοσι λεπτά αργότερα (67') ο Πέτρου μπήκε με όμορφη ατομική προσπάθεια στην αντίπαλη περιοχή και νίκησε στον Ιωαννίδη, γράφοντας το τελικό 2-0!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χατζηβασιλείου, με βοηθούς τους Παντικίδη και Νικολή (Σ.Δ. Μακεδονίας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Γκιόκας): Γκαϊδατζάκης, Κιουτσεκτσίδης, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης, Ζαβέρδας, Τσιμίκας, Πέτρου, Τζαμπέγια, Γιαννόπουλος, Κατσαμάγκας, Καρυοφύλλης. Επαιξαν και οι Φάκκης Ι., Καλουπτσής, Τσιάτρης, Ταράσης και Γκούμας.

Μ. ΑΛΕΞ. ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ (Παναγιωτίδης): Ιωαννίδης, Ράδης, Γιαννόπουλος, Αναστασιάδης (75’ Τέγος), Δημητρούσης (75’ Γιαγτζίδης), Τότσκα, Τζαλίλης (75’ Θυμιόπουλος), Καραγιάννης (65’ Μουστάκας), Ακενά, Σουκιάς (65’ Αντωνίου), Μεντί.