Σιαφαρίκας: "Δείχνουμε καλύτερο πρόσωπο από βδομάδα σε βδομάδα"

Μετά την λήξη του εκτός έδρας αγώνα της ομάδας του με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης και την ήττα με 2-1, ο τεχνικός της Αγίας Μαρίνας Γερμανός Σιαφαρίκας έκανε στο kerkidasport.gr τις παρακάτω δηλώσεις:

"Παίζαμε με μια πολύ καλή ομάδα, η οποία είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Προηγηθήκαμε νωρίς με πέναλτι, ενώ είχαμε κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες για να πετύχουμε ένα ακόμη γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη χάσαμε ένα ανεπανάληπτο διπλό τετ-α-τετ για να κάνουμε το 0-2, όμως στη συνέχεια ισοφαριστήκαμε με ένα πολύ όμορφο τέρμα και ο αντίπαλος έκανε το 2-1 με πέναλτι. Κάναμε μια πολύ καλή εμφάνιση αλλά και πάλι οι στιγμές δεν ήταν με το μέρος μας.

Συνεχίζουμε, η ομάδα εμφανίζει καλύτερο πρόσωπο από βδομάδα σε βδομάδα. Έχουμε μπροστά μας τον επαναληπτικό Κυπέλλου με την Αλεξάνδρεια όπου θα προσπαθήσουμε να πάρουμε την πρόκριση".