Ξεκίνημα με νίκη στα φιλικά η ΑΕ Αλεξάνδρειας, 4-2 τον Άρη Κ19 (φωτο - βίντεο)

Ξεκίνημα με το δεξί για την ΑΕ Αλεξάνδρειας, καθώς στο πρώτο φιλικό της φετινής σεζόν επιβλήθηκε του Άρη Κ19 με 4-2.

Παίζοντας χωρίς τα βαριά χαρτιά της, καθώς απουσίαζαν για διάφορους λόγους Αβραμόπουλος, Λίτσι, Τσιρίδης η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου έπαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο και άφησε υποσχέσεις για μία καλύτερη συνέχεια.

Το σκορ για την ομάδα της ΑΕ άνοιξε ο Τασιόπουλος με κεφαλιά στο 14′, ενώ στο 41′ ο Καψάλης με ωραίο σουτ έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ΑΕ πέτυχε δύο τέρματα με τους Τούφα στο 59′, και τον Αρβανίτη στο 76′ με ωραία ατομική προσπάθεια. Για την ομάδα του Άρη μείωσαν λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού οι Καζαντζίδης με πέναλτι στο 87′ και Ζησόπουλος στο 89′.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κος Παζαρτζικλής με βοηθούς τους κ.κ Ευθυμιάδη, Σαββίδη.

ΑΕ Αλεξάνδρειας ( Δημήτρης Πρίντζιος): Τόλιος, Καρασαρίδης, Βλάχος, Τασιόπουλος Α, Τούφας, Σωτηράκης, Τσακιρίδης, Καψάλης, Πιπιλιάρης, Δημόπουλος, Χλιαρόπουλος. Έπαιξαν και οι Ράικος, Χουρούνουγλου, Γκάρας, Γυμνόπουλος, Τασιόπουλος Σ, Καραγιάννης Ζήσης, Αρβανίτης.