Νίκησε σε φιλικό παιχνίδι την Σκύδρα η ΑΕ Αλεξάνδρειας

Φιλική νίκη επί της Σκύδρας πέτυχε το απόγευμα της Τετάρτης (11/9) η ΑΕ Αλεξάνδρειας στο γήπεδό της, στο προτελευταίο τεστ της φετινής προετοιμασίας της.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και επικράτησε με σκορ 4-2 των Σκυδραίων.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Τόλης Λίτσι, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Καψάλης διπλασίασε τα τέρματα των «πράσινων».

Με την έναρξη της επανάληψης ο Καψάλης έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα και τρία της ομάδας του, με τον Γιάννη Πιπιλιάρη στο 60’ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0!

Οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα και να μειώσουν το σκορ στο τελικό 4-2.

Σύνθεση Αλεξάνδρειας: Τόλιος, Μουρούνογλου, Ράικος, Αρβανιτίδης, Βλάχος, Σωτηράκης, Αβραμόπουλος, Πιπιλιάρης, Καψάλης, Δημόπουλος, Λίτσι.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Γκάρας, Τασιόπουλος Στ., Χλιαρόπουλος, Σκούρτης, Τασιόπουλος Τ., Καραγιάννης, Τούφας.