Τρίτη σερί ισοπαλία για την ΑΕ Αλεξάνδρειας, 1-1 στην Ηγουμενίτσα

Την τρίτη ισοπαλία σε τρία ματς πρωταθλήματος πήρε η ΑΕ Αλεξάνδρειας και μάλιστα με το ίδιο σκορ 1-1, αυτή τη φορά στην Ηγουμενίτσα κόντρα στον τοπικό Θεσπρωτό, για την 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 5ο λεπτό με τον Μπαλό και τους Ημαθιώτες να ισοφαρίζουν τρία λεπτά αργότερα με τον Γιάννη Πιπιλιάρη.

Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες προσπάθησαν για τη νίκη και κυρίως η Αλεξάνδρεια που απείλησε περισσότερο, ιδιαίτερα στο β' ημίχρονο, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι και το ισόπαλο 1-1 να μένει έως το φινάλε του παιχνιδιού, το οποίο σε γενικές γραμμές ήταν μέτριο, δίχως πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μαγγιώρος από την Ήπειρο, με βοηθούς τους συντοπίτες του, Πασιά και Γκέλη.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Παγκράτης, Σαράκης (60’ Μόσχος), Ορφανός, Ντούκας (70’ Κατελούζος), Μαντίκας (70’ Νούσης), Μπάλος, Ροβίνας, Οικονομικός, Ράπτης, Τσώτσος, Τασιούλας (90’+ Ζακόπουλος).

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Τόλιος, Σκούρτης, Βλάχος (80’ Χλιαρόπουλος), Αβραμόπουλος, Τσιρίδης, Καγκελίδης, Σωτηράκης, Καψάλης (65’ Καρασαρίδης), Πιπιλιάρης, Δημόπουλος (90’+ Καραγιάννης), Λίτσι (90’+ Αρβανιτίδης).

φωτο: thesprotikospalmos.gr