Με φόντο τα ημιτελικά του Κυπέλλου στο Πανόραμα τα κορίτσια του ΦΙΛΙΠΠΟΥ

Στο Πανόραμα της Θεσσαλονίκης θα βρεθούν σήμερα τα κορίτσια του Φίλιππου Βέροιας για να αντιμετωπίσουν την ομώνυμη ομάδα στα πλαίσια της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου.

Ο Γιώργος Τσικίνας και οι παίκτριες του μετά τη νίκη επί της Πτολεμαϊδας στο πρωτάθλημα, θέλουν να φτάσουν σε μια ακόμη νίκη που θα τους εξασφαλίσει την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο αγώνας είναι νοκ-άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

Οι δυο ομάδες συναντήθηκαν στα τέλη Οκτωβρίου για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Θεσσαλονίκη και αναδείχθηκαν ισόπαλες 21-21, κάτι που προμηνύει πως η αναμέτρηση θα είναι συναρπαστική και θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Ο νικητής του ζευγαριού θα έχει δύσκολο έργο στα ημιτελικά καθώς θα βρει απέναντι του την πρωταθλήτρια Νέα Ιωνία, εκτός αν η Κοζάνη που αγωνίζεται στην Α2 κάνει την μεγάλη έκπληξη και αφήσει εκτός συνέχειας το μεγάλο φαβορί για τον τίτλο.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 20:30 και διαιτητές ορίστηκαν οι Παπαματθαίου και Χρηστίδη.