Νίκη για τη Βέροια 2017 επί της Πυλαίας 29-21

Νίκη επί της Πυλαίας με 29-21 πέτυχε η Βέροια, η οποία δεν φάνηκε να την επηρεάζει η αποχώρηση του Χαραλαμπίδη από τη θέση του τεχνικού αρχηγού.

Οι γηπεδούχες παρουσιάστηκαν από την αρχή της αναμέτρησης σοβαρές, πήραν από νωρίς μεγάλο προβάδισμα στο σκορ και δεν επέτρεψαν στις φιλοξενούμενες σε κανένα σημείο να τις απειλήσουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν άλλαξαν, η Βέροια άυξησε κι άλλο τη διαφορά που είχε ήδη αποκτήσει από το πρώτο μέρος και τελικά πήρε τη νίκη με 29-21.

Πρώτη σκόρερ για τη Βέροια ήταν η Μάστακα με 8 γκολ, ενώ για την Πυλαία κορυφαία ήταν η Σελεμίδου με επίσης 8 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 8-6, 12-8, 14-11, 17-14 (ημίχρονο), 20-15, 22-17, 26-17, 27-17, 27-19, 29-21

Δίλεπτα: 1-6, Πέναλτι: 4/5 – 4/5 Διαιτητές: Τέμης, Πίτας

Βέροια 2017 (Ψωμιάδου) :Κερλίδη, Τσαουσίδου 7, Τζούρισιτς 3, Καραμπατζάκη 1, Ανθίτση, Καραχαρίση 3, Μπάσμα, Τσιτλακίδου 2, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Βασιλειάδου 5, Μάστακα 8, Δελησάββα, Τηλαβερίδου

Πυλαία (Σκανδάλης): Βράμπα, Ανδρεανίδου, Παραστρατίδου 4, Κουκμίση Μ. 3, Καπρινιώτη, Κοπανέλου, Αντωνιάδου, Ιωαννίδου 1, Μαυροπούλου 2, Τσιγαρίδα 1, Δημητρακοπούλου, Αθανασοπούλου 1,Μακούδη, Σελεμίδου 8, Πετρίδου 1, Λούρη