Αυτοκτόνησε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ κόντρα στον ΓΑΣ Κιλκίς!
Φωτογραφικό στιγμιότυπο από το παιχνίδι

Στα χέρια της κρατούσε τη νίκη η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ απέναντι στον ΓΑΣ Κιλκίς, όμως στο τελευταίο λεπτό «αυτοκτόνησε» και έκανε δώρο τον έναν βαθμό στους φιλοξενούμενους.

Οι «ερυθρόλευκοι», μετά από ένα αμφίρροπο ματς (ημίχρονο 11-10) προηγήθηκαν 21-20 λίγο πριν το τέλος και μάλιστα είχαν δική τους και την επίθεση, αλλά ο Κωστακίδης απέτυχε να σκοράρει βγαίνοντας μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 29:40!

Έτσι, η ομάδα του Κιλκίς κατάφερε να ισοφαρίσει στην τελευταία της επίθεση και να πάρει έναν ανέλπιστο βαθμό, καθώς στα τρία δευτερόλεπτα που απέμεναν για την λήξη οι Βεροιώτες δεν πρόλαβαν να κάνουν κάτι ιδιαίτερο.

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ, που αγωνίστηκε χωρίς τους Μπαντή και Σανίκη, παρότι έλεγχε το ματς σε όλη τη διάρκειά του, δεν μπόρεσε να πάρει διαφορά ασφαλείας και στο τέλος τιμωρήθηκε από τον μαχητικό ΓΑΣΚ.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν σκληρά «καρύδια», παίζοντας χωρίς τον Γρηγοριάδη για περίπου 40 λεπτά (αποβλήθηκε στο 23') με τραυματία τον Δημάκη και με τον Τάτση να έχει ράμματα.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 8-4, 8-6, 9-8, 11-10 (ημχ), 13-12, 15-13, 16-15, 17-17, 19-18, 21-21

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Κωστακίδης 1, Ζλατάνος, Βραζάλιτσα 2, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής 3, Βασιάδης 1, Αποστολίδης, Δραγκόλας, Κορωνάς Θ., Δεληγιάννης 5, Ντόβας, Μάντζος 1, Κορωνάς Α., Ζευγαρόπουλος 1, Παπαδόπουλος 7.

ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κοτανίδης, Τάτσης 1, Ασίκης 1, Δούγιας 7, Λασκάκης, Δεληγιάννης 3, Δημάκης 1, Μαυρόπουλος, Παπαδόπουλος 3, Σισμανίδης 4, Σαλαβασίδης, Γρηγοριάδης 1, Κοβλακάς, Μπαλάσκας.

Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας, Δίλεπτες: 4-2, Πέναλτι: 2/2-5/6, Κόκκινες: Γρηγοριάδης (23')