Νίκησε την Επισκοπή το Μακροχώρι και καλοβλέπει την 3η θέση (φωτο)

Το Μακροχώρι επικράτησε με σκορ 4-1 της Επισκοπής, στο ντέρμπι της 3ης θέσης των πλέι οφ της Α' ΕΠΣΗ.

Έτσι, η ομάδα του Γ. Απόσογλου μείωσε την διαφορά που την χωρίζει από την αντίπαλό της και... καλοβλέπει την κατάληψη της τρίτης θέσης στον βαθμολογικό πίνακα.

Όλα τα λεφτά ήταν το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, όπου σημειώθηκαν και τα πέντε τέρματα.

Στο 51' ο Φωτόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να απαντήσουν άμεσα οι φιλοξενούμενοι και στο επόμενο λεπτό να ισοφαρίσουν με τον Χαλντέντα!

Από εκεί και πέρα πήραν τα ηνία του αγώνα οι Μακροχωρίτες, με τον Κοντογιάννη να σκοράρει δύο φορές (66', 78') και τον Φιλιππίδη μία (80'), φτάνοντας το σκορ στο τελικό 4-1.

Διαιτησία: Παζαρτζικλής (Σαμαράς, Χαραλαμπίδης)

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ (Απόσογλου): Αργυρόπουλος, Φωτόπουλος Θ., Κιατικίδης, Δούκας, Φωτόπουλος Α., Βύζας, Θεοχαρόπουλος (65' Κοντογιάννης), Τσακαλίδης (82' Συμεωνίδης), Βήτος (65' Φιλιππίδης), Καραβασόπουλος (56' Παπακωνσταντίνου), Γιάννινας (56' Κατσαμπέρης).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ορδουλίδης): Λογγιζίδης, Σαϊπι, Μωυσίδης (73' Δήγκας), Στυλιανού (63' Χαραλαμπίδης), Ιωαννίδης, Χαλντέντα, Μουζάκι (46' Παπαδόπουλος), Δήμου Β., Κούβαρος (80' Λιθοξόπουλος), Καρυπίδης, Λούρης.

Δείτε παρακάτω φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση...