Νίκησε την Ραχιά στο πρώτο του φιλικό ο Διαβατός

Νικηφόρο ηταν το πρώτο φιλικό που έδωσε ο Ατρόμητος Διαβατού, στο γήπεδό του με αντίπαλο τον Εθνικό Ράχης.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 3-1, δείχνοντας ότι διαθέτουν δυναμική και ότι θα έχουν υψηλούς στόχους την φετινή σεζόν.

Το σκορ άνοιξε για το Διαβατό στο πρώτο ημίχρονο ο Μυλωνάς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!), ενώ λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης ο Κανδυλίδης με σουτ ισοφάρισε για την ομάδα της Ραχιάς.

Η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους που πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παγγούρα και κοντινό πλασέ του Τσολάκη, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 3-1.

Επόμενο φιλικό για την Ραχιά την ερχόμενη Κυριακή με τον Πολυμυλο Κοζάνης εντός έδρας, ενώ ο Διαβατος μέχρι στιγμής δεν έχει προγραμματίσει το επόμενο φιλικό παιχνίδι του.