Κύπελλο ΕΠΣΗ: Επανάληψη του περσινού τελικού!

Οι ημιτελικοί αγώνες του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίοας διεξήχθησαν το απόγευμα της Τετάρτης (27/01), με τα φαβορί να παίρνουν την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό!

Στο ΔΑΚ Νάουσας ο γηπεδούχος ΦΑΣ επικράτησε με 3-1 του Ατρόμητου Διαβατού, με τέρματα που πέτυχαν οι Ζούρκος (14’), Σαρηγιαννίδης (72’ πεν) και Παντζαρτζιδης (86’). Οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Μπρέγκου, ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στο Δημοτικό στάδιο Αλεξάνδρειας  ο τοπικός ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 τον Κεραυνό Επισκοπής, με γκολ των Λαδά (20’) και Ζωγράφου (41’). Για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Κυριακίδης στο 80’.

Έτσι, θα έχουμε φέτος μια επανάληψη του περσινού τελικού, με τον κάτοχο του τίτλου ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας να αντιμετωπίζει τον περσινό φιναλίστ ΦΑΣ Νάουσα στις 10 Φεβρουαρίου στο Δημοτικό στάδιο Βέροιας.