Νίκη της Νάουσας επί της Καρδίας

Άλλη μια φιλική αναμέτρηση περιλάμβανε το πρόγραμμα της προετοιμασίας της Νάουσας η οποία κέρδισε με 1-0 την ομάδα της Καρδίας.

Το γκολ για την ομάδα της Νάουσας πέτυχε στο 55’ ο Μουσικάκης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μπρέγκου.

Η ενδεκάδα που παρέταξε ο Βαγγέλης Ντίσιος αποτελούταν από παίκτες πάνω στους οποίους αναμένεται να στηριχθεί ο έμπειρος τεχνικός.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με την Νάουσα να χάνει παρόλα αυτά μεγάλη ευκαιρία στο 18' να κάνει το 1-0 αλλά η εκτέλεση φάουλ του Μπρέγκου κατέληξε στα δοκάρια του Φαρμάκη.

Στο δεύτερο μέρος η Νάουσα είχε τον έλεγχο του αγώνα και έδειξε αμην επηρεάζεται από τις αλλαγές που έγιναν.

ΝΑΟΥΣΑ: Γρηγοριάδης, Αγγελίδης, Νίρλας, Τούφας, Μουσικάκης, Καπετάνος, Μπρέγκου, Χατζόπουλος (30’ Παντζαρτζίδης), Περηφανόπουλος, Μουρίκι, Κωτσόπουλος Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ντινόπουλος, Τασιώνας, Τόσιος, Βλαχοδήμος, Νίκου, Κοντογουλίδης, Μπιγκάνος, Δίντσης, Κερμανίδης

ΚΑΡΔΙΑ: Φαρμάκης, Τοπαλίδης, Κουκουρώνης, Πιαστόπουλος, Μπιμπιτσίδης, Μαυρής, Ξανθόπουλος, Δημητρακόπουλος, Δούκας, Μητσός, Θεολόγου.

Επιμέλεια: Λάκης Λαζάρου